Naše služby

Montáž presklennej fasády na mieru

V dnešnej dobe každý rád siahne po niečom výnimočnom a neopozeranom. Sklo každopádne patrí k tým najušľachtilejším materiálom, ktoré z architektúry tak ľahko nevymiznú.

Materiál, ktorý ulahodí každému fanúšikovi minimalizmu, čistých tvarov a nenahraditeľného štýlu.

Sklenená fasáda

Sklenená fasáda je symbolom modernej, minimalistickej a tvarovo jednoduchej architektúry. Mimo estetického hľadiska je potrebné poukázať aj na praktické využitie presklenej fasády. Sklo dokonale prepúšťa svetlo, vďaka čomu interiér bude presvetlený a opticky sa bude zdať väčší. Budova vďaka sklu nadväzuje jedinečný kontakt s exteriérom. Sklenená fasáda je mimoriadne odolná voči klimatickým prejavom. Je vhodná dokonca aj pre výškové budovy, disponuje skvelými izolačnými vlastnosťami, vďaka čomu sa netreba báť nežiadaných únikov tepla. Konštrukcia je navyše mimoriadne pevná. Veľkým plusom sklenených fasád je, že nie sú vôbec náročné na údržbu a aj po rokoch si držia svoj vzhľad a moderný dizajn.

Montáž presklennej fasády

Presklená fasáda je dnes súčasťou budov obchodných centier, biznis centier, kancelárskych komplexov, či luxusných hotelov. Plochy rámov, do ktorých sa umiestňuje sklo, zaberajú v súčasnosti minimum priestoru a sú prakticky neviditeľné, čo zvyšuje dojem minimalistického vzhľadu. Pri montáži takýchto fasád sa používa systém stĺpikovo-priečnej fasády, ktorý slúži ako vyplňovací plášť.

Sklo sa následne upevňuje na nosné profily priskrutkovaním hliníkovej lišty k na to určenému prvku. Sklenená fasáda môže byť upevnená aj bez viditeľných krycích líšt. Tento systém sa využíva na celosklenené fasády. Sklo je možné na hliníkový rám upevniť aj na to určeným silikónovým lepidlom.

Možnosti presklenej fasády

V dnešnej dobe je k dispozícií už viacero postupov montáže presklenej fasády. Všetko záleží od toho, aký estetický dojem chce budova vo výsledku vyvolať a zároveň aj od toho, aké sú architektonické požiadavky daného projektu. Rozhodne vieme vytvoriť individuálne podmienky pre každého klienta.

"Garantujeme vysokú kvalitu spracovania a prvotriedny prístup ku každému klientovi."